GLAMOX AQUA SIGNAL GMO

 • Wiedza grupy GMO do której należą m.in. GLAMOX i Aqua Signal jest wynikiem 150 lat doświadczenia w dziedzinie oświetlenia morskiego. Przez lata Aqua Signal rozwijała wiedzę specjalistyczną w dziedzinie oświetlenia nawigacyjnego.

  Marki premium GMO:

  Aqua Signal

  Aqua Signal dostarcza najwyższej klasy rozwiązania oświetleniowe dla statków już od początków ery elektryczności, dostarczając produkty oświetleniowe zaprojektowane i wyprodukowane w taki sposób, aby spełniały wszystkie wymogi jakości i wydajności na morzu.
  Aqua Signal została założona w Bremie w 1868 roku. Było to przed wiekiem elektryczności, a firma produkowała latarnie nawigacyjne i latarnie zasilane naftą i ropą naftową. Pod koniec XIX wieku firma stała się liderem w dziedzinie rozwoju oświetlenia elektrycznego dla statków. Dzisiaj Aqua Signal to światowa marka oferująca pełną gamę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, w tym światła nawigacyjne, wodoszczelne oprawy oświetleniowe i inne specjalistyczne produkty oświetleniowe do zastosowań morskich. Produkty Aqua Signal są solidne, najwyższej jakości i mogą być dostosowane do konkretnych projektów.


  GLAMOX

  Glamox jest wiodącą marką oświetleniową dla specjalistycznych branż, zarówno lądowych jak i morskich, założoną w 1947 roku. Szeroki asortyment produktów Glamox jest najwyższej jakości technicznej i jest dostępny do szerokiego zakresu zastosowań – w tym do wymagających warunków otoczenia.

  Glamox został założony w 1947 roku przez norweskiego wynalazcę Birger Hatlebakk’a. Odkrył metodę elektrochemicznej obróbki powierzchniowej aluminium, którą nazwał glamoksykacją i która mogłaby być wykorzystana do produkcji wydajnych reflektorów aluminiowych do mocnych opraw oświetleniowych. Dzisiaj Glamox oferuje szeroki asortyment produktów oświetleniowych do różnych zastosowań, zarówno na morzu, jak i na lądzie. Produkty Glamox są starannie zaprojektowane i charakteryzują się wysoką jakością techniczną, zwiększając produktywność użytkowników i komfort wizualny. Są one energooszczędne i łatwe w instalacji, spełniając wysokie wymagania rynku branżowego.


  Høvik Lys

  Od 1876 roku, dekoracyjne produkty oświetleniowe Høvik Lys, wykonane z wysokiej jakości materiałów i z ekskluzywnymi detalami wykończeniowymi, ozdabiają eleganckie budynki i statki przyjemnym światłem.

  Fabryka lamp Høvik została założona w 1876 r., początkowo do produkcji lamp naftowych i świecowych. Od samego początku kładziony był nacisk na eleganckie wzornictwo i jakość materiałów. Produkty Høvik Lys często można znaleźć w eleganckim otoczeniu, pokładów statków wycieczkowych i wielkich jachtów, a także w stylowych budynkach użyteczności publicznej i prywatnych. Asortyment obejmuje zarówno tradycyjne, jak i współczesne wzornictwo zgodnie z tradycją skandynawską.


  Luxo

  Od ponad 75 lat Luxo projektuje głównie innowacyjne, ergonomiczne produkty oświetleniowe działające na bazie ruchomych wysięgników. Produkty Luxo poprawiają warunki oświetleniowe, zwracając przy tym szczególną uwagę na indywidualne potrzeby.

  Historia oświetlenia Luxo dla osób kreatywnych rozpoczyna się od opracowania w 1937 r. przez Jac Jacobsen’a lampy zadaniowej Luxo L-1. Tajemnica tkwiła w wyważonym sprężynowo ramieniu: Swoboda poruszania się i możliwość umieszczania światła dokładnie tam, gdzie było ono potrzebne, na zawsze zmieniły nasze środowisko pracy. W ten sposób powstała gama produktów oświetleniowych, które są ergonomicznie poprawne i indywidualnie dostosowywane, unikając oślepiania i innych problemów zdrowotnych. Produkty luxo są energooszczędne. Znane są z estetycznego wzornictwa, wysokiej jakości mechaniki, doskonałej jakości wykończenia i starannego doboru materiałów. Nowoczesny asortyment Luxo obejmuje lampy zadaniowe, podświetlane powiększacze, medyczne produkty oświetleniowe, a także szeroką gamę dekoracyjnych lamp ogólnego przeznaczenia.


  Norselight

  Norselight zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę, oferując wysokiej jakości oświetlenie reflektorów poszukiwawczych, które działają niezawodnie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

  Firma Norselight została założona w Norwegii w 1918 r. i początkowo produkowała akumulatory, które mogły pracować w bardzo niskich temperaturach. Wkrótce firma rozwinęła produkcję optyki i oświetlenia morskiego, koncentrując się na wytrzymałych produktach elektrycznych, które dobrze sprawdzą się w trudnych skandynawskich warunkach zimowych.

  Dziś Norselight jest marką o światowej sławie w dziedzinie systemów oświetlenia poszukiwawczego, które działają niezawodnie w ekstremalnych warunkach, zwiększając bezpieczeństwo i ochronę na morzu.

  GLAMOX Aqua Signal